نحوه انتخاب صحيح كاغذ ديواری

انتخاب يك كاغذ ديواری صحيح و خوب كاري سخت و هراسناك است؛ به خصوص اگر قبلا اين كار را انجام نداده باشيد. دليل سختي انتخاب کاغذدیواری این است كه تنوع بي شماري از كاغذديواری از لحاظ طرح و رنگ و هم‌چنين جنس پشت كاغذديواري در بازار موجود است كه بايد از بين اين تنوع بي شمار، مناسب‌ترين گزينه را براي دكوراسيون خانه خود انتخاب و استفاده كنيد.

با اين حال اين اطمينان را به شما مي‌دهيم كه راه‌هايي براي تسهيل اين فرايند وجود دارد. يكي از مهم‌ترين راه‌ها براي‌ آسان‌تر شدن انتخاب کاغذدیواری، اين است كه شما قبل از رفتن به فروشگاه‌ها براي انتخاب و خريد، ايده و طرحي واضح و شفاف از آنچه مي‌خواهيد داشته باشيد. در ادامه مطلب نيز راه‌هايي را به شما پيشنهاد مي‌كنيم كه با در نظر داشتن آنها  بتوانيد انتخابي از سر آگاهي داشته باشيد. در اين مطلب در مورد اينكه چرا، كجا و چگونه بايد از كاغذديواری استفاده كنيد، اطلاعاتي در اختيار شما قرار خواهيم داد.

چرا كاغذديواری؟

ممكن است اين سوال وجود داشته باشد كه اگر انتخاب و نصب كاغذديواری سخت و پر از دردسر است، چرا بايد از آن استفاده كرد؟ چرا به جاي آن از رنگ‌آميزي براي ديوارها استفاده نكنيم؟ در جواب بايد بگوييم يكي از مهم‌ترين دلايل استفاده از کاغذدیواری اين است كه طرح‌ها و رنگ‌هايي كه به وسيله كاغذديواری مي‌توان روي ديوار به وجود آورد، در حقيقت با  نقاشي ديوارها غيرممكن است.

رنگ‌آميزي ديوارها كاري بسيار عالي و ايده‌آل است، اما به شرطي كه تمايل به تك‌رنگ بودن ديوارها داشته باشيد يا بخواهيد از دو رنگ متفاوت با هم، اما ساده براي ديوار‌هاي مجاور استفاده كنيد. اما اگر تمايل داريد طرح و نقشي خاص را با جلوه‌اي جذاب و متمايز بر ديوار داشته باشيد يا منظره‌اي ديدني را روي ديوار خانه خود ايجاد كنيد، تنها راه، استفاده از كاغذديواری است؛ زيرا در صورتي كه شما در زمينه هنر طراحي و نقاشي توانايي خوبي نداشته باشيد، ايجاد طرح و نقش زيبا روي ديوار، مطمئنا از توان شما خارج خواهد بود، بنابراين اينجاست كه كاغذديواری بهترين گزينه براي دكوراسيون است.

كجا به دنبال كاغذديواري برويم؟

کاغذديواری را مي‌توان در فروشگاه‌هاي مخصوص خود و هم‌چنين فروشگاه‌هاي مجازي بيابيد. اما تشخیص کیفیت آن نیازمند شناخت خوب بازار و فروشنده آن است. اگر مجری کاغددیواری شما بر عهده متخصصین دیوار دیزاین باشد،این اطمینان به شما داده می شود که از بهترین متریال استفاده می گردد.

انواع كاغذديواري

اين مهم است كه در مورد رايج‌ترين انواع كاغذديواری هاي موجود، در هنگام خريد اطلاعاتي داشته باشيد. اساسا كاغذديواری هايي كه داراي پوشش وينيل هستند بادوام‌ترين انواع كاغذديواری ها محسوب می‌شوند. اين نوع از كاغذديواری ها هم‌چنين قابل شست‌وشو و ضد آب هستند. همين نوع از كاغذ ديواری خود به دو نوع تقسيم مي‌شود: نوع اول در قسمت پشت كاغذديواری داراي لايه‌اي از وينيل است و نوع دوم داراي لايه‌اي از وينيل در قسمت روي كاغذديواری است كه مسلما نوع دوم دوام بيشتري دارد. نوع اول قابل شست‌وشو و ضد آب است و راحت‌تر از روي ديوار كنده مي‌شود. بنابراين نوع دوم كاغذديواری هاي داراي پوشش وينيل، مي‌توانند مناسب‌ترين گزينه براي انتخاب باشند.

کاغذدیواری

کاغذدیواری

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری در تهران

کاغذ دیواری در کرج

کاغذ دیواری در گروه تخصصی دیوار دیزاین