پتینه کاری در دیوار دیزاین

 یکی از تخصص های تیم دیوار دیزاین پتینه کاری است. هنر پتینه یکی از هنرهائی است که با توجه به علاقه ما ایرانیان به هنرهای سنتی می تواتد کاملا پاسخ گوی حس زیبا پسندی و ایجاد فضای سنتی در این جامعه مدرن باشد. با توجه به جدید بودن این هنر (به خصوص در کارهای ساختمانی) اکثریت مردم آشنائی کمی با این هنر داشته و به راحتی درک و تجسم برایشان میسر نمی شود. پتینه هنر کهنه کردن و یا به عبارتی رنگ و لعاب دادن به اشیا، اجسام و سطوح، دیوار و هرچیز رنگ پذیر می باشد. پتینه کاری هنری است که در آن با استفاده از رنگ های مختلف و نیز ابزارهای متفاوت، بافت های بصری زیبا و متنوعی ایجاد می شود.

پتینه کاری نسبت به رنگ های روغنی و پلاستیک که به صورت عمده استفاده می شوند، دلنشین تر می باشد. همچنین این نوع از نقاشی ساختمان باعث پر نشاط تر و زیبا تر شدن فضای زندگی می شود. مزایایی که نقاشی ساختمان با پتینه به ارمغان می آورد عبارتند از:

  • ترک ها و موج های دیوار و سقف ها که در تمامی ساختمان ها اعم از اداری و مسکونی اجتناب ناپذیر است، در پتینه کاری به خوبی پوشانده می شود.
  • پتینه کاری نسبت به رنگ های ساده ای که معمولا استفاده می شود (مانند: رنک سفید و استخوانی) دیر تر کثیف می شود و غبار و چرک کمتری از خود نشان می دهد.
  • در نقاشی با پتینه، سطح پتینه شده به صورت 100 درصد قابل شستشو با آب است.
  • در صورت آسیب دیدن قسمتی از سطح پتینه شده، محل آسیب دیده شده به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن قابل لکه گیری و ترمیم است.
  • پایداری آن تا زمانی است که بخواهید محل مورد نظر را مجددا تغییر رنگ دهید. یعنی پایداری و دوام بسیار بالایی دارد.