پتینه و کاغذ دیواری

پتینه کاری در تهرانپارس با گروه زبر و زرنگ دیوار دیزاین

پتینه کاری در تهرانپارس

پتینه کاری در تهرانپارس با دیوار دیزاین

همانطور که در مقاله ی قبلی در مورد پتینه کاری در نارمک صحبت کردیم و همینک در مورد این مقاله در خدمت شما هستیم

پتینه کاری در تهرانپارس

پتینه کاری در تهرانپارس

پتینه و پتینه کاری در تهرانپارس

خلاقیت و داشتن حس زیبا دوستی و درک آن از مولفه های اصلی ابداع تکنیکهای جدید در پتینه کاری می باشد.

بدون داشتن حس زیبایی شناختی هرگز نمی توان آنرا درک کرد و یا عنصری را بدان افزود،این موضوعی است که من همیشه به شاگردانم گوشزد کرده ام.

درباره پتینه و هنر پتینه کاری در تهرانپارس

پتینه این حس را در شما به چالش کشیده و بیدار میکند،همان کاری که جکسون پالک نقاش معروف آنرا با ابداع سبک اکسپرسیونیست انتزاعی پدید آورد،آثاری که ما اینک آنرا به عنوان پتینه‌کاری می شناسیم،در اصل همان آفریده های سبک هنری اکسپرسیونیست انتزاعی می باشد،بیننده با دیدن این آثار پتینه به دنبال چیزی می گردد،گویی این تابلوهای پتینه شده،رازی را در خود پنهان نموده اند.

این اولین ورود رسمی هنر پتینه بود که توسط جکسون پالک در اوایل قرن بیستم پدیدار گشت.بعدها شاگرد با استعداد و خلف جکسن پالک،بنام مارک توبی،کار وی را ادامه داد و پتینه مدرن را پایه گذاری کرد

چرا پتینه کاری در تهرانپارس؟

پتینه کاری در چالوس

پتینه کاری در تهرانپارس

پتینه تکنیکی است که برای ایجاد سطوح  با ظاهر آنتیک با الگوی انتزاعی و غیرقابل تکرار استفاده می شود. این یک روش است که برای ایجاد بافت ها و سطوح منحصر به فرد استفاده می شود. در نتیجه، به طور گسترده در ایجاد فضای داخلی، خارجی و سطوح  استفاده می شود.

کاربردهای پتینه کاری در تهرانپارس

امروزه،تنوع کاربرد هنر پتینه علاوه بر زیبایی بر جنبه های دیگر آن نیز استوار می باشد،مانند:استحکام و دوام و پایداری پتینه.

به عنوان مثال:پتینه های برجسته و پلاستر علاوه بر زیبایی منحصر بفرد،توانایی فوق العاده ای برای پوشش سطوح ناهموار سقف و دیوار دارد،و در جایی که سطح بسیار پستی و بلندی دارد،می توان از پتینه برجسته استفاده نمود و با این روش،علاوه بر اینکه از شر ناهمواریهای سطح خلاص می شویم.

کاربرد پتینه تنها به دکوراسیون ساختمانها محدود نمی‌شود.

پتینه کاری چوب و پتینه مجسمه دو شاخه مهم در مبحث هنر پتینه هستند.

ولی کاربردهای ساختمانی و استفاده در دکوراسیون‌های داخلی مرسوم‌ترین شیوه معرفی‌شده پتینه کاری به عموم مشتریان است.

در کاربردهای معماری و ساختمانی پتینه‌های ایتالیایی ، فرشته ، موتیف و ورق طلا جز پرطرفدارترین انواع هستند.

پتینه،این سطح را به یک عنصر زیبا در محیط کار یا خانه تبدیل می کند همچنین،این نوع پتینه،بسیار مناسب می باشد برای محیط های در معرض رفت و آمد،مانند لابی ها و سالنهای کنفرانس و همایش،پتینه همچنین برای نماهای بیرونی ساختمانها می تواند پوشش بسیار مناسبی تلقی گردد.

روی دیوارهای حیاط ویلاها و پتینه به دلیل مواد و قابلیت آن بروی محیط هایی که در معرض سرما و گرما و برف و باران هستند نیز گزینه بسیار مناسبی است.

اغلب پیش آمده که در پروژه ها،از من پتینه هایی می خواهند که باعث تعجب من می شوند،بدین خاطر که مثلا نمای ساختمان سنگ شده و بقیه قسمتهای نما را از من می خواهند که شبیه سنگ پتینه شود.

و من توسط رنگ و با تکنیکهای مخصوص طرح و نقش سنگ را کپی میکنم و اتفاقا بسیار نتیجه مطلوبی را در پی دارد.

پروژه های زیادی بوده که بروی نمای آن پتینه انجام داده ام علت این امر را جویا شدم و صاحبکار می گوید:بدلیل هزینه سنگین سنگکاری،ما ترجیح می دهیم همان نما را با پتینه دربیاوریم که بسیار موجه و عالی می باشد و این پتینه ها معمولا دوام و استحکام زیادی دارند و رطوبت و برف و باران را به راحتی تحمل می کنند.

همانطور که گفتم،با استفاده از قابلیتهای پتینه،بسیار در هزینه های ساختمان،مخصوصا در بخش دکوراسیون،صرفه جویی می شود.

بنده به دفعات بروی ستونهای لابی،داخل ساختمان و ستونهای بیرونی ساختمان پتینه انجام داده ام و نمای اصلی را با پتینه کاری بروی ستونها کپی کرده ام.

مزایای پتینه کاری ساختمان

پتینه نسبت به رنگ‌های روغن و گچی ماندگاری و دوام بیشتری دارد.

قابلیت خشک شدن سریع به همراه قابلیت پوشش نقایص مختلف دیوار مانند ترک‌ها و پوسته‌شدن رنگ و گچ

پتینه را می توان بر روی تمام سطوح مختلف حتی سطوح منحنی اعمال کرد.

تنوع مدل پتینه نسبت به سایر رنگ‌ها و طرح‌های کاغذدیواری بیشتر است .

هزینه‌ مقرون‌به‌صرفه برای زیبایی محیطی و مرمت آن خرج می‌کنیم.

قابل شست‌وشو

اجرا یا اعمال پتینه در کوتاه‌ترین زمان بر دیوارها و حتی سقف

خدمات پتینه کاری ساختمان واجرای انواع پتینه دیوار، سقف، مجسمه

اگر از افراد خبره در حوزه‌ی دکوراسیون داخلی بپرسید پتینه کاری چیست، اولین چیزی که به شما می‌گویند این است که «پتینه یعنی هنر کهنه کردن فضای یک خانه»؛

ولی پتینه کاری به همین‌جا ختم نمی‌شود. پتینه کاری که در واقع یک هنر ایتالیایی‌ است، شاخه‌های متفاوتی دارد و پتینه کاری در نقاشی ساختمان به مجموعه کارهایی گفته می‌شود که ظاهری قدیمی به دیوارهای یک خانه می‌دهد.

اگر به دیوار کاخ‌ها و خانه‌های اعیانی قدیمی ایرانی یا خارجی – مخصوصا کاخ‌های ایتالیایی، انگلیسی و روسی – دقت کنید، نمونه‌های ایدآل هنر پتینه کاری را به راحتی خواهید دید.

در ایران قدیم به جای پتینه بیشتر از گچ بری اساتید هنرمند ایرانی استفاده‌ می‌شد؛ البته گچ ‌بری را هم می‌توان شاخه‌ای استادانه از این هنر نامید. در واقع پتینه کاری یکی از هنرهایی است که دوباره پس از سال‌ها در حوزه‌ی دکوراسیون داخلی در حال ترند شدن است؛ اما واقعا پتینه چیست؟

پتینه کاری شغل ما نیست هنر ماست تیم حرفه ای آنزاپتینه متشکل از متخصصین مجرب و حرفه ای می باشد. مدیریت خدمات ساختمانی پتینه کاری همواره با نظارت بر تیم بازسازی کار و کیفیت کار را بررسی نموده و تلاش می نماید تا بهترین کار را به مشتری تحویل دهند.

نقش پتینه کاری در دکوراسیون ساختمان

امروزه به دلیل محبوبیت پتینه کاری در نقاشی ساختمان، افراد زیادی خواهان اجرای آن در منازل و حتی محیط های کاری هستند.

از دلایل محبوبیت این تکنیک می توان به ایجاد اثر مطلوب آن روی محیط، داشتن طرح های متنوع و به روز، ایجاد نمای سنتی در محیط اشاره کرد.

این تکنیک علاوه بر این که بر روی اشیاء و سطوح خاص قابل انجام است، مهم‌ترین مورد استفاده‌ی آن بر روی دیوار و سقف است.

نقاشی ساختمان با این تکنیک امتیازاتی را نسبت به رنگ روغن و رنگ پلاستیک دارد. از جمله این امتیازات ماندگاری بالاتر پتینه نسبت به دیگر نوع رنگ‌هاست .

هنرهای بصری جایگاه ویژه ای را نزد مردم هنرمند و هنر دوست دارند و پتینه که جزو هنرهای بصری است، با ترکیب رنگ، ابزار و ذوق هنری ایجاد می شود.

بافت‌هایی زیبا و چشم نواز روی سطوح مختلف، نمونه‌هایی از هنر پتینه است که امروزه بیش‌ازپیش محبوبیت پیدا کرده‌است.

پتینه فضای زندگی را زیباتر و مهیج تر می کند و تاثیر بسیاری بر روحیه افراد می گذارد. یکنواختی در محیط کاری و زندگی موجب خستگی روحی شده و کسالت بار است. طراحی سایت در تبریز

با بهره‌گیری از هنر پتینه، می‌توان سطوح معمولی را تبدیل به اثری هنری و بی‌بدیل کرد که چشم‌ها را خیره می‌کند.

بیشتر بخوانید در مورد : پتینه کاری در تهران

نکاتی چند پیرامون هنر پتینه کاری

همانطور که قبلا هم گفته شد، پتینه گستره وسیعی از نقوش و بافتها را در بر میگیرید که توسط متریال های مختلف و متنوعی اجرا میگردد، ولی متاسفانه آنطور که باید بروی دیوارها در ایران اجرا نمیشود.

( لااقل تا امروز که اینطور بوده) و قابلیت فرمهای پتینه کاری را محدود به تعدادی نقوش ساده بروی سقف و سپس اجرای ورق طلا نموده اند.

حال آن که پتینه و پتینه کاری در وهله اول مختص دیوارها میباشد و سپس شامل پتینه سقف، پتینه طرح چوب، پتینه طرح سنگ، پتینه آنتیک، پتینه ابر و باد و غیره میگردد.

چه بسا در کشورهای صاحب این هنر و کشورهای صادر کننده فرمها و تکنیک های پتینه،بیش از ۶۰% تکنیکهای پتینه کاری مختص دیوار میباشد.

اگر دنبال یک نقاش و پتینه کار درجه یک هستید می توانید از کارشناسان ما که شمارشون در سایت پتینه کاری ساختمان دیوار دیزاین موجود می باشد استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *